Inaugurarea bradului - ,,Start sarbatorilor de iarna"

Inaugurarea bradului - ,,Start sarbatorilor de iarna

12-12-2017, 08:06

Or.Singerei. INAUGURAREA BRADULUI - startul sarbatorilor de iarna. Cu aprinderea luminitelor pe pomul de Craciun, am aprins luminitele sperantei, bucuriei si a magiei in ochii copiilor si al maturilor prezenti la eveniment. Ne-a ajutat, desigur, Mos Craciun, care a fost rasplatit cu cintece, dans si voie buna.

In aceeasi zi multa lume frumoasa adunata la sezatoarea organizata de primaria orasului si colectivul de pedagogi si copii de la Gradinita "Martisor", unde ne-am readus aminte de toate obiceiurile legate de sarbatoarea Sf.Andrei.

Primarul orasului Gheorghe Brasovschi a vorbit despre importanta pastrarii cu sfintenie a traditiilor si obiceiurilor neamului nostrum si a felicitat toti purtatorii de frumosul nume Andrei si Andreia.