ro

Astăzi am îndeplinit o misiune onestă în ajunul Sfintelor sărbători de Paști !

05-04-2018, 13:27

Astăzi am îndeplinit o misiune onestă și onorabilă, să aduc bucurie în ajunul Sfintelor sărbători de Paști din partea Doamnei VALENTINA BULIGA, Deputat în Parlamentul R. Moldova, Președinta OF PDM, în casa unei familii nevoioase, unde cresc trei copilași, tatăl este cu grad de invaliditate, dar muncește ocazional dupa puteri, mama și ea muncește cu un salariu de 1200 lei pe luna. Trăiesc greu, dar nu stau cu mîna întinsă, nici cu paharul nu prietenesc și se țin de viață cum pot. Cadourile în suma de 5000 lei: un frigider, un ciainic electric, produse alimentare, praf de spălat, dulciuri, i-au surprins, că s-au pierdut de bucurie, de emoții, de sentimente amestecate. Și cu lacrimi în ochi i-au transmis Doamnei Buliga mulțumiri la nesfîrșit, spunînd că acesta va fi cel mai fericit Paste din viața lor.

Multumesc pentru ajutor asistenților sociali comunitari din Primaria Sîngerei și șefului Sectorului de poliție nr.1 al IP Sîngerei Nicolae Frecăuțan.