HRAMUL satului Vranesti si a Bisericii Nasterea Maicii Domnului

21-09-2017, 11:11

In sat.VRANESTI, ce intra in componenta primariei SINGEREI, astazi e mare sarbatoare - HRAMUL satului si a Bisericii Nasterea Maicii Domnului. Un sat mic de oameni cu suflet mare, harnici, gospodari (circa 670 de locuitori), care pastreaza cu sfintenie datinile strabune, care-si iubesc mult localitatea natala. Cu o deosebita placere si cu multe emotii primarul or. Singerei dl. Gheorghe Brasovschi a participat la serviciul divin de Hramul s.Vranesti (primaria Singerei) si a Bisericii Nasterea Maicii Domnului din sat. ,,Felicit din suflet toti vranestenii si pe toate Mariile din teritoriul primarieii cu Marea Sarbatoare, dorindu-le sanatate, mult bine si fericire deplina. Sfinta Fecioara Maria sa Va ocroteasca, sa Va calauziasca pasii, sa Va lumineze calea ! Satului Vranesti - prosperare si inflorire ! "

La Multi Ani Vranesti, La Multi Ani pentru toate Mariile !